Co je menstruační kalíšek LadyCup?

Menstruační kalíšek LadyCup je nejčistší a nekomfortnější dámská hygienická pomůcka, která je v současnosti na trhu. Nezpůsobuje syndrom toxického šoku (TSS) jako tampony a nabízí konečně definitivní svobodu při obyčejné denní aktivitě nebo aktivním sportování.

Proč je lepší kalíšek, než běžné hygienické vložky a tampony?

Menstruační kalíšek značky LadyCup je nová varianta dámské hygienické pomůcky - kalíšek zvonovitého tvaru z měkkého antialergenního silikonu je přibližně 5 cm dlouhý. Menstruační kalíšek se používá v průběhu menstruace a sbírá odtékající menstruační krev. Po jeho zavedení do pochvy se neprostupně zformuje proti poševním stěnám, což umožňuje, aby menstruační krev stékala do kalíšku bez jakéhokoliv prosakování a doprovodných zápachů. Obsah jednoho menstruačního kalíšku je přibližně 30 ml menstruační krve. Menstruační kalíšek nemusíte vyprazdňovat častěji, než je běžná výměna hygienických vložek nebo tamponů a po jeho vyjmutí a následném omytí znovu používáte!

Cestování, sport a intimní hygiena s kalíškem

S menstruačním kalíškem se můžete koupat i během Vaší menstruace, můžete se opalovat na pláži bez jakékoliv další starosti. Nepotřebujete myslet při cestování na to, jestli jste nezapomněla koupit dostatečný počet vložek nebo tamponů.

menstruacni-kalisek-ladycup-fialovy.jpg menstruacni-kalisek-ladycup-ruzovy.jpg

Menstruační kalíšek LadyCup

- jednoduchý v používání  
- šetrný k životnímu prostředí - při správné údržbě životnost až 15 let 
- ekologický a ekonomický - návratnost koupě již za 4 měsíce
- maximálně flexibilní silikon výhradním použití v lékařském a potravinářském průmyslu
- optimální velikosti a design s hladkým povrchem pro snadné používání a údržbu
- perfektní pro všechny druhy sportů, cestování a jiné fyzické aktivity 

Pro správnou funkci a co nejlepší pocit používání je LadyCup vyráběn ve 2 velikostech.

1. S(mall) - malý - vhodný pro ženy, které nerodily nebo ženy do 25 let    
2. L(arge) - velký - vhodný pro ženy, které rodily nebo ženy nad 25 let

menstruacni-kalisek-ladycup-oranzovy.jpg menstruacni-kalisek-ladycup-zeleny.jpg menstruacni-kalisek-ladycup-zluty.jpg

LadyCup je ekologický výrobek, návody a obaly jsou z recyklovaného papíru, textilní sáček je ze 100% bavlny. Používáním LadyCup přispějete k ekologii a současně ještě ušetříte své finanční prostředky.

Menstruační kalíšek LadyCup je schválen Státním zdravotním ústavem ČR.

 

Menstruační kalíšek můžete zakoupit v e-shopu Primisima nebo ho můžete aktuálně vyhrát v naší soutěži.

Co je menstruační kalíšek LadyCup? patří do témat
 • dotazy ohledně kalíšku Tereza 20.06.2015 09:46:48

  Ahoj, je mi 17 let a před 3 měsíci jsem měla mykózu. Vyléčila jsem ji, ale vždy po menstruaci, při které používám vložky, se tam cítím podrážděná, suchá a trochu to bolí. Myslela jsem, že jsou to opět bakterie, ale testy to vyvrátily, mohou za to vložky. Tak mě napadl kalíšek. Myslíte, že je to vhodné? Nevrátí se mi to? Pomůže to? A opravdu to stačí vyměnit 1 za den? Protože nevím jak bych to čistila ve škole na záchodech, kde jsou holky u umyvadel. Tak děkuji za odpověď :)

 • Supr Majka 13.03.2012 16:42:50

  Kalíšek už používám déle než dva roky (doporučila mi ho tehdy kamarádka). Neznám lepší komfort při svých dnech a kdo špatně spí s pocitem, že se musí během noci jít NĚKOLIKRÁT překontrolovat tak s tím je taky už dávno konec. Ještě se mi nepodařila ho zavést tak, že by se mi připomínal a věděla bych o tom, že ho mám. Doporučila jsem ho i několika svým kamarádkám a všechny jsou nad míru spokojené... Tak doporučuji i vám všem vyzkoušet..

 • odporné! Danča 04.03.2010 13:39:41

  Dámy, teda nic proti vám, ale snad nemyslíte vážně, že by jste si takovou pitomost koupily? Je to krok nazpět, nehygienické - opláchnout vodou fakt nestačí ke zničení baktérií. Že se krev nerozkládá je ještě větší kravina, baktérie rozkládající krev a tím způsobující zánět patří k anaerobním mikroorganismům, tedy takovým, co nepotřebují k životu kyslík. Pochva fakt není sterilní prostředí, baktérie se v ní nacházejí fyziologicky, a pokud tedy budete krev zadržovat v těle pomocí jakéhosi NENASÁKAVÉHO "špuntu", při jakékoliv změně polohy se vám dostává mimo kalíšek směrem do těla, a může vést dříve či později k vánžým zdravotním problémům. Takže, pokud nejste ortodoxní ochránkyně životního prostředí, kterým je čistá planeta cennější než vlastní zdraví (pochybuju, že kalíšek vás několika nadšenkyň tuto problematiku ovlivní, klasické vložky či tampony budou ještě dlouho po vás nejpoužívanější metodou), nebo nechcete co měsíc utrácet těch pár korun co stojí vložky či tampony (ale za např. cigára neváháte utratit i několikrát víc DENNĚ), radím - VEZMĚTE ZDRAVÝ ROZUM DO HRSTI A BĚŽTE SI DO DROGÉRKY PRO BALÍČEK JEDNORÁZOVÝCH POTŘEB!! Čus, Danča

  • Re: odporné! Martina 08.03.2012 17:13:25

   Holky je naprosto zbytečné něco vysvětlovat těmto omezencům :) Tyhle ženy se samy okrádají o to maximální pohodlí a hlavně maximální hygienickou čistotu, kterou nám používání kalíšku umožňuje. Pokud by o tom věděla z vědeckého hlediska aspoň minimum, tyhle věty by nikdy nenapsala ;) je naprosto zbytečné se rozčilovat :)

  • Re: odporné! Sheri 09.05.2011 11:37:06

   Dančo, ty máš opravdu dost :D ne, nebudu ti vymlouvat tvůj předpotopní názor. Sama se tímto okrádáš. :)

  • Re: odporné! Chaya 18.05.2010 20:46:25

   Tak Dančo, že se při každé změně polohy dostává krev zpátky do těla, není pravda. I v sedě je přece pochva nakloněná směrem dolů, takže krev zůstává v kalíšku. Navíc tampony jsou z buničiny, ve které se hromadí daleko víc bakterií než na silikonu a zavádějí se hlouběji a blízko k děložnímu čípku (narozdíl od kalíšku). A taky dost nepříjemně vysušují sliznici. A vložky bývají na povrchu vlhké, můžou se lepit na kůži a protékat. Když se kalíšek dobře zavede, tak žádné protečení nehrozí, sliznici to taky nevysušuje, člověk o něm skoro ani neví. Nevýhodné to může být pro ty, které mají menstruaci hodně silnou, pak by asi bylo otravné to každou chvíli vyplachovat, protože to přece jen trvá déle než vyměnit tampon nebo vložku, ale jinak je nejlepší ze všech pomůcek.

 • Sheri 09.05.2011 11:34:56

  Je hloupé a zaostalé si myslet že tahle pomůcka je nehygienická :D Na lékařském silikonu, ze kterého je kalíšek vyroben bakterie neulpívají, proto ho při nošení stačí oplachovat. Po menstruaci se vyvaří a třeba očistí speciálním desinfekčním roztokem. Vlastní zkušenost. Trpěla jsem na kvasinky několik dlouhých let, vracely se mi zejména po menstruaci. Zpočátku jsem používala vložky a ačkoli jsem je měnila velmi často, stejně se kvasinky vrátily. To samé tampony. Myslím že je tedy více nehygienické, když vám v pochvě zůstane kousek vaty z tamponu byť téměř mikroskopický. Od té doby, co jsem vyzkoušela kalíšek mám absolutně po problémech s kvasinkami. Jsem za to neskonale vděčná protože předtím jsem zkoušela doopravdy vše. Navíc ten pocit čistoty mi nedá sebelepší tampon. Ráno nasadím, večer vymyju, hotovo. Jinak ani nevím o tom, že mám nějakou menstruaci. Navíc jako studentce to opravdu odlehčilo mé peněžence. Nikdo se nemusí bát, že se kalíšek někam přicucne :) snad znáte svou pochvu ne? Není možné ho nevytáhnout. Na kalíšek nedám dopustit, jelikož mi pomohl nejen se zdravotním problémem, ale taky tím, že ten týden s menstruací překonávám daleko lépe a pohodlněji. Nasazování je jednoduché, stačí jen mít trošku praxe. Kalíšek nikomu nenutím. Je to Vaše volba mezi moderní, funkční a komfortní hygienickou pomůckou, nebo těma šílenýma jednorázovkama, kterým dřív či později odzvoní :)

 • kalíšek Dáša 12.10.2010 17:59:15

  kalíšek používám asi tři roky (od svých 14ti let). Ze začátku, než jsem si na něj zvykla a taky než jsem se naučila ho správně zavádět, jsem moc nadšená nebyla ale teď jsem velice spokojená. A když jsme jeli se školou na lyžák tak jsem vychvalovala do nebe člověka který tohle vymyslel :D

 • pocit Jana 10.10.2010 21:29:09

  Jaké je to pocitově, nemůže se stát, že se přicucne a nepůjde ven? Kdo to může podrobněji popsat z vl. zkušenosti? Díky, Jana

 • mohu anonimka 09.08.2010 07:35:28

  Poslední dobou o kalíšku také uvažuju, jen nevím jestli ho mohu používat když jsem ještě pana.

 • Kalíšek Chaya 18.05.2010 20:37:59

  používám jej asi rok a jsem nadmíru spokojená. Nic neprosakuje, nevysušuje to sliznici jako tampón ani nepřekáží jako vložka. Vůbec o něm nevím. S vymýváním je to trochu složitější, ale pohybuju se na místech, kde je wc pro invalidy, takže chodím tam a není problém. Navíc mám menstruaci hodně slabou, takže nemusím měnit často.

 • kalíšek zuzana 26.04.2010 16:17:09

  Pokud Vám to vyhovuje, nic proti, ale ja osobne bych do toho nešla... Naprosto souhlasím s Dančou.

 • kalísek Jarmila 24.03.2010 11:50:23

  Vsem zenám vrele doporucuji, kalísek se mi velmi osvedcil a nemá chybu. Opravdu.

 • MENSTR.KALÍŠEK webmaster-JASTRABOVÁ 07.03.2010 20:53:43

  DOBRÁ DEN VŠEM, JÁ TEDY OSOBNĚ KALÍŠEK POUŽÍVÁM A JSEM S NÍM VELICE SPOKOJENÁ A NA STO PROCENT NEMŮŽE ZAPÁCHAT, PONĚVADŽ NA SILIKONU SE NEUDRŽÍ BAKTERIE-TO JE LOGICKÉ A DOKÁZANÉ!

  • Re: MENSTR.KALÍŠEK webmaster-JASTRABOVÁ 07.03.2010 20:59:36

   kalíšek se opláchne vařicí vodou a následně samozřejmě vyvaří vodou jako kojenecký dudlík. Silikon je nezávadný, snadná a hygienicky nezávadná údržba. Na našem trhu samozřejmě existují i dezinfekční přípravky jako například speciální mýdla. Mě osobně toto přijde lepší jak kus smotané vaty v které se krev velice rychle a snadno rozkládá a zapáchá.

 • kalíšek Jindřiška 04.03.2010 09:06:08

  No nevím, už se vidím jak při cestování, běhám po veřejných záchodcích a myju si kalíšek, abych si ho mohla znovu závést. Ale proti gustu.........

 • kalíšek Ingrid 02.03.2010 16:49:30

  Kalíšek požívám již 5 let. Poslední roky však spokojena nejsem. Buď se mi ztratily, nešly vytáhnout nebo krev přetekla. A navíc to nebrání zápachu!!! Smrdí to jak cyp.

  • Re: kalíšek Mrkvička 03.03.2010 12:26:52

   co je to za nesmysl? Narozdil od vlozek nebo tamponu tam nema co zapachat, protoze se tam ta krev nerozklada.. a ze se ti kalisky ztratily? Haha, evidentne nevis o cem mluvis, jenom tady placas nesmysly..

 • kalisek kalisek 01.03.2010 19:29:13

  Uz jsem o nem cetla prvni clanek asi pred dvema lety v nejakem casopise, posledni dobou o nem vazne uvazuji a zajimal by me nazor nekoho kdo ho skutecne a pravidelne pouziva bez prikras... diky

 • kalíšek Jana 01.03.2010 16:04:51

  Už jsem o tom slyšela a docela uvažuji, že si tento kalíšek pořídím. Je to celkem praktické a hlavně se mi líbí, že při cestování nemusím neustále myslet na to, jestli jsem vybavena dostatečným množstvím tamponů.

Přidat příspěvek k tématu ???

* Povinné pole

Zdraví ženy patří do témat

Adresář

Diskuze na téma Zdraví ženy

 • 21.11.2014 16:11 Vitaminy ve stravě

  I já bych měla tip na konzultantku, paní Janu ze Světa zdraví v Brně :)

 • Martina 27.04.2015 16:04 kvasinkové záněty

  Souhlasím s Klárou, že vyvážená střevní mikroflóra je 70% úspěchu, co se zdraví týče. Jinak já…

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku